Seminarid

Võrsete võlumaa: käed külge ja võrsed kasvama!

Aeg: Laupäev, 9. märts 2024 kl 11-12

Koht: Zoom

Töötoa lühitutvustus:

Veebikoolitusel tutvume pisirohe ehk tervislike maitsvate võrsete maailmaga. Koolitusel saab teada, kuidas toimub praktiline ja edukas aknalauaaiandus ja kuidas kasutada toiduks ilusaid kasulikke pisirohe taimekesi.

 

Koolitus on kaheosaline, esmalt räägime juttu ja seejärel teeme kõik koos läbi veebi pisirohe külvi. Soovituslik on veebikaamera kasutamise võimalus.

Õpituba viib läbi Marit Mäesaar (pisirohe.ee)

 

Mida osalejatel vaja eelnevalt varuda:

  • Anum

Anum, mille sisse teeme külvi, selleks sobib kasutatatud hakkliha-, koogikarp, madal lillepott. Anumal võib olla ka läbipaistev kaas, või varuda toidukile.

  • Muld

Soovitame kasutada mahepõllumajandusest pärit, haiguste- ja putukatevaba, puhast, ilma väetiste, kompostita sõmerat külvi-, pikeermulda.

  • Seemned

Külvamiseks sobivad idanemiskõlbulikud köögiviljade, juurviljade või maitsetaimede seemned, v.a tomati, paprika jt maavitsaliste seemned; hästi sobivad redise, erinevate kapsaste, sinepi, herne, porgandi, peedi, tilli, peiulille, päevalille seemned.

Maheseemneid saab varuda hästivarustatud poodidest, tellida saab ka veebipoodidest (nt plantos.ee, pisirohe.ee)

  • Vesi

Kastmiseks sobib kastekann või veepihusti toasooja puhta veega.


Registreerumimislink: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZMkdu2vrDwjE9HCHrzKNZdnuJ_TukyhbTXn

 

Töötuba toimub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluva projekti „Kasvades oma toiduga“ toel. Projekti viivad ellu Eesti Maaülikooli Mahekeskus ja Tartu loodusmaja koordineeritav Rohelise kooli programm, partner on Tartu 2024.