Õunapäev "Kubiseb ubinaist" viib huvilised Mahekeskuse õunaaeda

Foto: Triin Nõu
Õunapäev

Laupäeval, 23. septembril võõrustab Eesti Maaülikooli Mahekeskus enda aias ja saalis õunapäeva “Kubiseb ubinaist”. Kohapeal saab proovida õunamahla pressimist. Mahekeskuse saalis on väljas Polli aiandusuuringute keskusest pärit õunasordid, kust võib leida tuntud lemmikuid kui ka vähem tuntud sorte.

“Õunade kasvatamine, mahla pressimine ja kõik muu sellega seonduv on oluline ellujäämise kunst. Mahekeskuse taga asuv õunaaed on hea koht, kus õunapuudest ja õuntest rääkida ning olulisi teadmisi ja oskusi edasi anda,” ütles Mahekeskuse juhataja Elen Peetsmann.

Õunapäeva “Kubiseb ubinaist” kava:

11.00 Avatakse õunanäitus ja algab mahla pressimine.

12.00 räägib Liina Jürisoo vana õunaaia hooldamisest. Millal ja kuidas lõigata ja kuidas võrasid kujundada.

13.30 Ringkäik õunanäitusel. Eesti Maaülikooli Polli aiandusuuringute keskuse õunviljaliste spetsialist Matis Moks räägib näitusele välja pandud eestlaste lemmikõuntest ja uutest huvitavatest sortidest, mis veel laialt tuntud ei ole.

Üritus on osa Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 projekti “Kasvades oma toiduga” publikuprogrammist. Sündmusel osalemine on tasuta, vajalik registreerumine aadressil https://forms.gle/iUPvZMKdP6XrtHDT7.

Sündmust korraldab Eesti Maaülikooli Mahekeskus, partner on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024.

Lisainfo:

Elen Peetsmann