Taimeviktoriini tulemused 2023

Maa päeva ja taimetervise päeva vahel (22. aprill–12. mai) said kõik huvilised osaleda “Kasvades oma toiduga” veebiviktoriinil. Oma teadmised panid proovile üle 2600 eri vanuses vastaja.

Toidutaimede ja toidu kasvatamise teemalised küsimused panid kokku Eesti Maaülikooli Mahekeskus ja Tartu loodusmaja. Sel aastal pöörati küsimuste abil tähelepanu ka taimetervise valdkonnale. Aitäh Põllumajandus- ja Toiduamet ja Maaelu Teadmuskeskus, et küsimustega panustasite.

Viktoriini auhindadeks on taimeteemalised raamatud ning maitsemeeli rõõmustavad mahetooted. Auhinnad loositi välja esmalt vanuseklassi parimate vahel ning seejärel lisandusid loosirattasse kõik vastajad.

Loosiõnn naeratas järgnevalt:

Lapsed kuni 3. klass: Mirtel Marie Rakverest ja Fredy Valgamaalt
4.–6.klassi õpilased: Roosi Tartust ja Sandra Harjumaalt
7.–9.klassi õpilased: Adam Harjumaalt ja Mihkel Raplamaalt
Gümnaasium ja täiskasvanud: Triine Pärnumaalt ja Sigrid Põlvamaalt
Ingliskeelne viktoriin: Kostja Ahtmest
Venekeelne viktoriin: Liliana Tallinnast

Aitäh osalejatele, palju õnne auhinna saajatele ning õnnelikku aia- ja õuehooaega kõigile!

Lisainfo:
Eeva Kirsipuu-Vadi