Perepäev “Lehed toiduks” õpetas kompostimist

Foto: Karin Pai
Lehekompostri ehitamine

15. oktoobril 2022 sai Tartu loodusmaja sees ja ümber kompostimisega tutvuda. Omal käel sai uurida loodusmaja aia erinevate kompostimisviisidega. Laboris sai luubi ja mikroskoobi abiga erinevate kompostielukatega tutvuda. Meisterdamistoas valmisid sügislehtedest kunstiteosed. Avastamist pakkus ka mänguline rada, mis kulges nii toas kui õues ja pakkus uusi teadmisi kompostimisest.

Kiiremad huvilised said endale ka linnaaeda sobiliku lehekompostri valmistada. Võrgust ja puidust kerge konstruktsiooniga kompostrit saab igaüks ka Rohelise kooli programmi juhendi alusel järgi teha.

Perepäeval osales üle 60 inimese. Sündmus toimus koostöös Tartu loodusmaja ja Rohelise kooli programmiga, toetasid Tartu linn, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024.

Loe ka Tartu loodusmaja rohesoovitust, kuidas head komposti valmistada